Recap | Results

Licensed to Lake Forest College    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/10/2012 10:34 AM
                  2012 Soka University Double Dual - 1/7/2012                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Lake Forest College  'A'                                    2:00.56  
     1) Loren Dutca                     2) Becky Shaak                    
     3) Kelsie Miller                   4) Kelsey Hoeper                  
  2 Soka University  'A'                                        2:03.14  
     1) Michelle Nunn                   2) Tessa Rutter                   
     3) Melody Murakami                 4) Leia Marasovich                
  3 Willamette University  'A'                                  2:08.44  
     1) Laura Coddington                2) Erin Parkinson                 
     3) Kayla Kosaki                    4) Lauren Ballinger               
  4 Lake Forest College  'B'                                    2:13.66  
     1) Sabrina Letwin                  2) Brittney Ellis                 
     3) Kate Kell                       4) Alexis Yusim                   
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Lake Forest College  'A'                                    1:46.88  
     1) Diego Ledesma                   2) Kevin Barbrick                 
     3) David Albion                    4) Garr Punnett                   
  2 Soka University  'A'                                        1:51.74  
     1) Josh Reagan                     2) Nemo Niimi                     
     3) Jake Edelstein                  4) Scott Bower                    
  3 Willamette University  'A'                                  1:52.13  
     1) Sean Piper                      2) Chris Whitehead                
     3) Ian McGahan                     4) Aran Johnson                   
  4 Lake Forest College  'B'                                    1:58.93  
     1) Joseph Pepper                   2) Jake Albion                    
     3) Ethan Heinrich                  4) Matt McMahon                   
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Stoklosa               Lake Forest                   11:42.20  
  2 Amy Finn                     Lake Forest                   12:04.66  
  3 Hope Nelson                  Willamette                    12:31.00  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Miles Veasey                 SOKA                          10:38.55  
  2 Mitchell Reiner              Lake Forest                   11:01.75  
  3 Zander Le Bel                Willamette                    11:09.16  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Leia Marasovich              SOKA                           2:07.48  
  2 Kelsie Miller                Lake Forest                    2:07.98  
  3 Sabrina Letwin               Lake Forest                    2:15.48  
  4 Summer Elias                 Willamette                     2:22.45  
  5 Ann Hues                     Willamette                     2:24.40  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Garr Punnett                 Lake Forest                    1:48.98  
  2 Mark Wilcoxen                Lake Forest                    1:56.00  
  3 Nick Peck                    SOKA                           1:59.38  
  4 Marshall Balderston          Willamette                     2:00.07  
  5 Jaya Lovington               SOKA                           2:04.30  
  6 Alex Burkhart                Willamette                     2:05.12  
  7 Joseph Pepper                Lake Forest                   x2:09.18  
  8 Ian McGahan                  Willamette                    x2:12.65  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Michelle Nunn                SOKA                             26.01  
  2 Jill Pastick                 Lake Forest                      27.06  
  3 Lauren Ballinger             Willamette                       27.67  
  4 Meghan Mason                 Lake Forest                      27.86  
  5 Jessica Hanch                Lake Forest                     x28.78  
  6 Julie Wehe                   Willamette                       36.10  
  7 Yamila Balderrama Sudan      SOKA                             36.84  
  8 Susie Barnes                 Willamette                      x37.66  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Alex Marks                   Lake Forest                      24.08  
  2 Aran Johnson                 Willamette                       24.74  
  3 Ethan Heinrich               Lake Forest                      25.12  
  4 Isaac Castillo               SOKA                             26.80  
  5 Jake Albion                  Lake Forest                     x27.40  
  6 Ky Vuong                     SOKA                             49.44  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Tessa Rutter                 SOKA                           2:27.07  
  2 Loren Dutca                  Lake Forest                    2:28.05  
  3 Kersey Bars                  Willamette                     2:35.38  
  4 Amy Finn                     Lake Forest                    2:36.29  
  5 Laura Coddington             Willamette                     2:38.94  
  6 Jessica Hanch                Lake Forest                   x2:46.85  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Sean Piper                   Willamette                     2:08.51  
  2 David Albion                 Lake Forest                    2:12.13  
  3 Josh Reagan                  SOKA                           2:16.26  
  4 Austin Williams              Willamette                     2:30.75  
  5 Nemo Niimi                   SOKA                           2:35.08  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Becky Shaak                  Lake Forest                    1:06.86  
  2 Kayla Kosaki                 Willamette                     1:08.20  
  3 Kate Kell                    Lake Forest                    1:10.72  
  4 Sarah Stoklosa               Lake Forest                   x1:11.14  
  5 Laura Coddington             Willamette                     1:12.76  
  6 Melody Murakami              SOKA                           1:12.91  
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Wenner               Lake Forest                      54.49  
  2 Jake Edelstein               SOKA                             55.42  
  3 Matt McMahon                 Lake Forest                    1:02.11  
  4 Zander Le Bel                Willamette                     1:03.23  
  5 Mitchell Reiner              Lake Forest                   x1:04.11  
  6 Satoshi Konagai              SOKA                           1:06.36  
  7 Ian McGahan                  Willamette                     1:09.30  
  8 Austin Williams              Willamette                    x1:11.03  
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Hope Nelson                  Willamette                       59.67  
  2 Amy Finn                     Lake Forest                    1:01.97  
  3 Meghan Mason                 Lake Forest                    1:02.11  
  4 Alexis Yusim                 Lake Forest                   x1:02.54  
  5 Summer Elias                 Willamette                     1:03.77  
  6 Jessica Delgadillo           SOKA                           1:09.71  
  7 Melody Murakami              SOKA                           1:10.59  
  8 Susie Barnes                 Willamette                    x1:23.13  
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Miles Veasey                 SOKA                             49.88  
  2 Scott Bower                  SOKA                             52.40  
  3 Mark Wilcoxen                Lake Forest                      54.00  
  4 Marshall Balderston          Willamette                       54.72  
  5 Ethan Heinrich               Lake Forest                      55.65  
  6 Alex Burkhart                Willamette                       56.66  
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Michelle Nunn                SOKA                           1:01.42  
  2 Kelsey Hoeper                Lake Forest                    1:04.85  
  3 Sabrina Letwin               Lake Forest                    1:11.41  
  4 Kersey Bars                  Willamette                     1:14.38  
  5 Ann Hues                     Willamette                     1:15.68  
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Sean Piper                   Willamette                       57.45  
  2 Zachary Wenner               Lake Forest                      57.98  
  3 Josh Reagan                  SOKA                           1:00.85  
  4 Jaya Lovington               SOKA                           1:05.89  
  5 Joseph Pepper                Lake Forest                    1:06.32  
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Jill Pastick                 Lake Forest                    5:37.33  
  2 Kelsie Miller                Lake Forest                    5:41.90  
  3 Leia Marasovich              SOKA                           5:41.99  
  4 Erin Parkinson               Willamette                     5:52.83  
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Zander Le Bel                Willamette                     5:18.86  
  2 Alex Marks                   Lake Forest                    5:20.55  
  3 Matt McMahon                 Lake Forest                    5:35.07  
  4 Tyler Phelps                 SOKA                           5:38.69  
  5 Nick Peck                    SOKA                           5:54.06  
  6 Austin Williams              Willamette                     6:21.09  
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Becky Shaak                  Lake Forest                    1:11.34  
  2 Tessa Rutter                 SOKA                           1:18.09  
  3 Erin Parkinson               Willamette                     1:19.02  
  4 Jessica Hanch                Lake Forest                    1:20.02  
  5 Summer Elias                 Willamette                     1:22.30  
  6 Sarah Stoklosa               Lake Forest                   x1:23.21  
  7 Susie Barnes                 Willamette                    x1:28.11  
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Kevin Barbrick               Lake Forest                    1:02.92  
  2 Chris Whitehead              Willamette                     1:15.34  
  3 Jake Albion                  Lake Forest                    1:18.51  
  4 Nemo Niimi                   SOKA                           1:19.10  
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Lake Forest College  'A'                                    1:48.50  
     1) Kelsey Hoeper                   2) Loren Dutca                    
     3) Meghan Mason                    4) Jill Pastick                   
  2 Willamette University  'A'                                  1:52.45  
     1) Hope Nelson                     2) Kayla Kosaki                   
     3) Kersey Bars                     4) Lauren Ballinger               
  3 Lake Forest College  'B'                                    1:57.05  
     1) Kate Kell                       2) Brittney Ellis                 
     3) Jessica Hanch                   4) Alexis Yusim                   
  4 Soka University  'A'                                        2:05.24  
     1) Melody Murakami                 2) Michelle Nunn                  
     3) Jessica Delgadillo              4) Yamila Balderrama Sudan        
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Lake Forest College  'A'                                    1:30.61  
     1) Kevin Barbrick                  2) Garr Punnett                   
     3) Zachary Wenner                  4) Diego Ledesma                  
  2 Soka University  'A'                                        1:32.02  
     1) Scott Bower                     2) Miles Veasey                   
     3) Jake Edelstein                  4) Nick Peck                      
  3 Lake Forest College  'B'                                    1:39.52  
     1) David Albion                    2) Mark Wilcoxen                  
     3) Mitchell Reiner                 4) Alex Marks                     
  4 Willamette University  'A'                                  1:40.01  
     1) Aran Johnson                    2) Marshall Balderston            
     3) Alex Burkhart                   4) Chris Whitehead                
  5 Soka University  'B'                                        1:43.39  
     1) Jaya Lovington                  2) Satoshi Konagai                
     3) Tyler Phelps                    4) Isaac Castillo                 

View: Mobile | Desktop